12 czerwca w naszej szkole odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne, w których wzięły udział dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły w Korenovie oraz uczniowie ze szkół w Barcinku, Wojcieszycach i Kopańcu.

Uczestnicy mieli za zadanie na podobraziu malarskim stworzyć obraz na dowolny temat. Praca wymagała cierpliwości i dokładności, gdyż najpierw należało porwać papier toaletowy na drobne kawałki następnie go zabarwić, dodać kleju dokładnie wszystko wymieszać i pęsetą układać na przygotowany wcześniej wzór. Prowadzącym i pomysłodawcą pracy tegorocznego spotkania była p. Agnieszka Kubik-Dybek.

 W przerwie dzieci ze sobą rozmawiały, podglądały pomysły i prace innych, odpoczywały na szkolnym podwórku smakując pyszne słodkie bułki i soki.

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania.

 Dziękujemy Urzędowi Gminy w Starej Kamienicy za dofinansowanie warsztatów.