Gra w państwa-miasta jest bardzo stara i ewoluowała w czasie, a dokładne pochodzenie jej zasad jest trudne do jednoznacznego określenia.

Jest to tradycyjna zabawa, która rozwija słownictwo i wiedzę ogólną a jej zasady mogą się różnić w zależności od regionu i grupy graczy. 

  Zagościła również w naszej szkole. Przy okazji powtórek do egzaminu zewnętrznego grałam z chętnymi uczniami z klasy ósmej (taka forma przerwy śródlekcyjnej). Wspólnie ustaliliśmy wybrane kategorie czyli państwa, miasta, rośliny, zwierzęta, rzeki, rzeczy, marki ,celebryci i imiona. Najpierw graliśmy czysto rozrywkowo ostatnio weszliśmy na wyższy poziom i aby podkręcić adrenalinę każdy z graczy powiedział co chciałby od pozostałych gdyby dosięgnął go zaszczyt wygranej (oj niektóre życzenia były…. :))

 Wygrał Wiktor Dogoda   zostając „Mistrzem” a ja czyli Agnieszka Kubik-Dybek pogodziłam się  z drugim miejscem. Bynajmniej mam nadzieję, że tylko na chwilę.

W czerwcu organizujemy kolejne rozgrywki i dochodzą kolejne kategorie: stolice świata i tytuły znanych książek, filmów czy piosenek.

 Życzeniem Wiktora było publiczne stwierdzenie i odbyło się to podczas krótkiego apelu, iż jest najlepszy.

Mistrzu chylę czoła!!!

W czerwcu rewanż. Zapraszamy wszystkich z klas IV-VII do wspólnych rozgrywek. Najpierw w klasach a później najlepsi mogą dołączyć.